Blog.Nový

Novinky ze zákulisí projektu a technologického světa.

Proč my?
✅ Místo čistého článku o ničem také poskytujeme osobní názor na situaci a možné důsledky.
Kdy?
✅ Článek čekejte pokaždé, když dojde k důležité technologické akci nebo oznamujeme důležitou novinku v projektu.
Objektivita
✅ Články nejsou reklamní sdělení, tudíž vždy odpovídají realitě a všechny informace jsou objektivní.

Nejnovější články:

Vivo Apex 2020


Společnost Vivo si vybudovala zvyk oznamovat koncepty s nejnovějším hardwarem, který chce v budoucnu přidat do své pravidelné sestavy. Vivo Apex z roku 2018 byl jedním z prvních na světě, který měl vysouvací přední fotoaparát a prakticky žádné rámečky kolem displeje. Rok poté došlo k radikálnímu řešení, kdy byly plně odstraněny pravidelné porty a selfie kamera, aby se docílilo efektu, maximální velikosti obrazovky. Vivo APEX 2020 pokračuje v tomto trendu, ale s tím rozdílem, že získal zpět přední kameru, avšak to by nebylo Vivo, kdyby to neudělali podle svého. Vytvořily tak řešení ve formě kamery v displeji. Docílili toho tím, že displej má v místě kamery 6x krát větší propustnost světla. Díky tomu se k 16Mpx senzoru dostane dostatek světla na zhotovení fotky. U Fotoaparátů ještě chvíli zůstaneme, konkrétně to bude zadní fotoaparát. Protože Vivo představilo zadní fotoaparát s poměrně gimbalovou stabilizací, která má prý o 200% lepší účinnost jak ta tradiční optická stabilizace. Výsledkem by mělo být krásně plynulé video i delší expoziční času.
První koncept telefonu společnosti byl vydán jako Vivo Nex již v roce 2018, ale není jasné, zda Vivo plánuje zahájit 2020 APEX ve své současné podobě vůbec jeho nedostatek portů by mohl způsobit těžký prodej, i když přichází s rychlým nabíjením 60W. Co ale můžu s jistotou říct, že bych takovýto telefon jenom uvítal. Za mě úžasný revoluční kousek techniky.

Xiaomi Air Wear PM0.3 Anti-haze Face Mask – obličejová maska


Možná, že značku Xiaomi znáte primárně jako výrobce telefonů, přitom její portfolio obsahuje také chytré osvětlení, varné konvice, koloběžky a v neposlední řadě také kompletně chytrou domácnost. Dnes bych Vám chtěla představit další produkt, za kterým společnost stojí. Jedná se o roušku Xiaomi Air Wear. Obličejová maska, jejímž cílem je eliminovat množství vdechovaného prachu. Využití najde především ve znečištěných velkoměstech či v továrnách. Polétavý prach je dlouhodobě jedním z největších zdravotních rizik, kterému musí naše organismy čelit. Tato rouška s filtrem ochrání před znečištěným ovzduším Vás i Vaše zdraví. Maska je vhodná pro každodenní nošení. Chrání před částečkami o průměru až 0,3 mikrometrů, má přizpůsobivé těsnění s flexibilní trojrozměrnou strukturou, která je pohodlná. Xiaomi Air Wear PM0.3 Anti-haze Face Mask navrhli slavní američtí designéři. Použité materiály se snaží působit stylově. Vnější vrstva má speciální flexibilní koženou texturu pro pohodlí a ochranu. Uvnitř je jednorázová filtrační kazeta, čistící vdechovaný vzduch. Vzduchové filtry mají až 98% účinnost zachytávání částic. Dokáže chránit uživatele před bakteriemi, plyny a částicemi. Maska je tvořena hlavně z mikrovlána, má netkanou textilii a TPE. Je lehká, tenká a prodyšná. Je vybavena speciálními jednorázovými filtračními patrony, které mohou být používány po dobu více než 8 hod. a sama rouška vydrží až 6měsíců každodenního používání.

Naše plány - březen a duben


Dobrý den, přinášíme vám přehled novinek na které se můžete těšit.

1. Přepracování kategorie notebooků

Rozhodli jsme se, že přepracujeme algoritmus pro výběr notebooků aby byl ještě lepší. Těšit se můžete na zahrnutí notebooků s procesory AMD či přesnější výběr jednotlivých parametrů podle využití. Nebude chybět ani více produktů v závěrečném vyhodnocení vhodného zařízení pro vás. Těšit se můžete také na rozdělení konkrétních laptopů podle ceny, takže si zde vybere každý to, co jeho rozpočtu vyhovuje. Nově do výběru v některých kategoriích zahrneme laptopy řady MacBook Air a MacBook Pro. Nebude chybět ani fenomén poslední doby a to kompaktní a lehký notebook Microsoft Surface, který lze použít také jako tablet protože nabízí dotykový displej. Termín spuštění nového algoritmu brzy upřesníme.

2. Kategorie mobilních telefonů

Čas se krátí a pomalu se blíží nová kategorie! Bude se jednat o pomocníka při výběru nového mobilního zařízení. Kategorie bude opravdu rozsáhlá a můžete se těšit na přístroje s cenou již od 3000 Kč až po nadupané vlajkové lodě s cenou přesahující 20 000 Kč. Na výběr bude samozřejmě mezi telefony s operačním systémem Android ale také se systémem IOS. Mimo jiné bude možnost výběru vlastní ceny, přesnější využití zařízení a jiné nastavení. Pokud vše dobře vyjde kategorie bude spuštěna 17.3.2020.

3. Nová plánovaná kategorie

Na začátku měsíce března se náš tým pustí do práce na nové kategorii, která vám pomůže vybrat nová sluchátka. Výběr bude opravdu pestrý a vybrat si budete moc vybrat jak klasická sluchátka pro domácí poslech tak také sluchátka na cestování, na sport ale také na studiové využití. Nebudou samozřejmě chybět ani herní sluchátka. Tuto kategorii plánujeme spustit na konci dubna přesné datum také upřesníme.

4. Plány na náš blog

Mimo jiné jsme se také rozhodli že na blog budou vycházet články každý týden v neděli (zhruba v 18 až 19 hodin). Můžete se tak těšit na články o zajímavých tématech ze světa technologii či na články o nových produktech. Všechny články budou psány nezávisle a budou zde použité pravdivé informace + náš pohled na téma či produkt. Na blogu vás samozřejmě budeme také informovat o našich plánech nebo novinkách na našem webu. Máte se na co těšit! Váš tým webu Techalo.cz

Algoritmus.

Zajímalo Vás někdy, jak to celé funguje? Jak naše služba dokáže vybrat notebooky na základě Vašich potřeb? Připravili jsme si pro Vás článek ohledně našeho algoritmu pro výběr laptopů. Ale jak si vlastně takový algoritmus představit? V našem případě se jedná o řadu určitých příkazů, co má webová stránka vykonat, pokud jsou dodržena určitá pravidla. Například – hledáte notebook pro herní využití? Určitě Vám neukážeme notebook, který rozjede maximálně webový prohlížeč. Využíváte složité (náročné) programy? Najdeme zařízení, které mají dobrou grafickou kartu nebo procesor. V procesu vybírání počítače se Vám nestane, že se Vám stejná otázka zobrazí dvakrát nebo že se Vám ukáže otázka, která nesouvisí s Vaším požadovaným zařízením. Algoritmus dokáže sám rozpoznat co hledáte a na základě této funkce se neustále zlepšovat. To ale neznamená, že náš algoritmus nemá žádné chyby. Víme o tom, že chybí možnost vybrat si požadovanou cenovou kategorii. O tomto problému víme a aktuálně pracujeme na druhé verzi algoritmu, který tyto problémy opraví. Zároveň pracujeme na kategorii chytrých telefonů, kde jsou tyto problémy řešeny již v první verzi algoritmu. Máte nápad na zlepšení? Zajímají Vás novinky v projektu? Sledujte náš Instagram @tech.alo a buďte u každé novinky!

Informace o tomto blogu

Dobrý den vážení čtenáři, jak jste si jistě všimli nově na našich stránkách naleznete sekci blog. Na tento blog budeme přidávat články o novinkách v elektronice dále zde naleznete informace o našich plánech. Těšit se můžete na článek o naších budoucích plánech a také exklusivní článek o našem algoritmu, který vám vybírá nové zařízení. Články na blogu budou psány podle našeho názoru a budou nezávislé. Ze začátku budeme psát hlavně o tom co musejí mít notebooky na konkrétní využití. Na našem Instagramu @tech.alo se můžete v následujících dnech těšit na anketu, kde budete moct napsat jaký článek byste chtěli. Ten nejlepší nápad vybereme a napíšeme článek dle vašeho přání.